home
strona główna

Pielgrzymka do Santiago de Compostela w 2016 roku na terytorium Republiki Czeskiej - etapy XVII i następne

Poniżej przedstawione są informacje dotyczące etapów XVII-XXV pielgrzymowania do Santiago de Compostela Drogą św. Jakuba w Republice Czeskiej w intencji Światowych Dni Młodzieży »KRAKÓW 2016« w dniach 2 - 10 lipca na trasie Brno - Cesky Krumlov.


strona główna
Plakat zbiorczy I części Pielgrzymki Dziękczynnej

Etapy I części Pielgrzymki
Drodzy Caminowicze, Miłośnicy Drogi św. Jakuba – Uczestniczy Pielgrzymki Drogą św. Jakuba na terenie Republiki Czeskiej w dniach 2-10 lipca 2016 r.! (II część).


Na progu Nowego 2016 Roku – Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia, w 1050. Rocznicę Chrztu Polski – wspólnie z całym Bractwem św. Jakuba w Więcławicach Starych – serdecznie zapraszam do pielgrzymkę Drogą św. Jakuba w Republice Czeskiej w intencji Światowych Dni Młodzieży »KRAKÓW 2016«.

Trasa pielgrzymki: Brno – Czeski Krumlow (około 300 km).

Termin: 2-10 lipca.

W tym roku pielgrzymować z nami będzie kapłan. Będziemy więc mieć okazję uczestniczyć codziennie we Mszy św. Na trasie pielgrzymki przekroczymy dwie Bramy Miłosierdzia.

Przesyłam najważniejsze informacje związane z naszą pielgrzymką.

  Wyjazd autokarem w dniu 2 lipca 2016 r. o godz. 5:50 spod estakady T. Rozwadowskiego, przy sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta w Krakowie (przystanek MPK, kierunek Kraków-Azory – Katowice) i o godz. 6:05 z pętli autokarowej na Azorach w Krakowie.
  Głównym miejscem zbiórki będzie pętla autokarowa na Azorach. Odjazd autokaru: godz. 6:05.  

Przejazd z Krakowa do Brna (331 km) zajmie nam około 5 godzin.

  Pielgrzymkę rozpoczniemy od modlitwy w katedrze w Brnie i przejściu przez Bramę Miłosierdzia o godz. 11:00.

W pierwszym dniu naszego pielgrzymowaniu nie będzie z nami jeszcze ks. Marka. Dołączy do nas w niedzielę – wracając z pielgrzymki z Rzymu.

  Trasa poszczególnych etapów zamieszczam w załączniku.

W załączniku znajdą Państwo również Przewodnik po naszej trasie, który opracowała p. Anna Jeleń – za co serdecznie dziękuję.

  Kazimierz Płachta (proboszcz w parafii Ropice) przekazał nam informacje o ogromnych problemach z rezerwacją noclegów. Wpływ na to mają dwa fakty:

  1.      Trasa naszej pielgrzymki przebiega przez region bardzo atrakcyjny turystycznie

  2.      W dniach naszego pielgrzymowania Czesi obchodzą święta narodowe (5. lipca – Dzień Apostołów Słowiańskich Cyryla i Metodego; 6. lipca – Dzień Spalenia Mistrza Jana Husa).

   

Podczas tych świąt wszystkie sklepy będą pozamykane, a ruch turystyczny na pewno wzrośnie, gdyż większość Czechów wyjedzie na urlop.

    Okoliczności w/w spowodowały, że noclegi na trasie naszej pielgrzymki będą miały znacznie gorsze warunki niż to było przed rokiem. W związku z tym bardzo proszę, aby każdy zabrał ze sobą karimatę oraz śpiwór. Musimy także zabezpieczyć się w wyżywienie w te dni, gdyż nie będzie możliwości zrobienia zakupów w sklepach.

  Uprzejmie informuję, że do kosztów noclegów podanych poniżej musimy dodać 20kc od osoby, aby pokryć koszty noclegu kierowcy.

    Orientacyjny koszt przejazdu autokarem w tym roku wyniesie około 300 zł/osoba. Pieniążki te będziemy zbierali już na zakończenie pielgrzymki. Ze względu, że nasza grupa liczy 32 osoby (łącznie z kierowcą) będziemy poruszali się dużym i zarazem wygodnym autokarem. Przypominam, że autokar będzie do naszej dyspozycji na trasie pielgrzymki.


   Nocleg I: (2/3.7.2016 r.): - Pension Victoria – Želešice; cena noclegu wraz z kolacją i śniadaniem 450 Koron/osoba
    Noclegi II, III, IV: (3/4; 4/5; 5/6 lipca) – nocleg w klasztorze Kostelni Vydři – Karmelitanie Bosi (nocleg + ciepła kolacja + śniadanie): 3x400 Koron = 1200 Koron/osoba
    Noclegi V, VI, VII, VIII (6/7; 7/8, 8/9 i 9/10): - SZKOŁA Slavonice; nocleg od osoby 135,- kc; kolacje trzeba rezerwować w restauracji – koszt kolacji około 120 Koron od osoby. Koszt śniadania: 50 Koron/osoba.

  Konieczne będą w tym miejscu śpiwory i karimata!
   

Za w/w usługi noclegowo-żywieniowe potrzeba na 1 osobę: około 3000 KORON CZESKICH (tj. około 500 zł/osoba)

   Jeszcze raz potwierdzam, że wyjazd nie ma charakteru komercyjnego!

   Uprzejmie informuję, że kolacje i śniadania w I-V dniu zostały już zarezerowane! Kolacje i śniadania w Slavonicach będziemy rezerwowali na miejscu.

 

  Bardzo proszę o zabranie ze sobą przede wszystkim: dowód osobisty, Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, nakrycie głowy, kremy przeciwsłoneczne, lekarstwa, wygodne obuwie turystyczne, grzałkę elektryczną, kubki, sztućce.

   Ks. Marek będzie z nami pielgrzymował od niedzieli (3 lipca). Od tego dnia będzie codzienna Eucharystia na trasie.

   Bardzo proszę o zabranie śpiewników; muzyków – gitar i innych instrumentów.

   Serdecznie proszę o zabranie dobrego humoru i uśmiechu!

     BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH PIELGRZYMÓW biorących udział w pielgrzymce o potwierdzenie otrzymania informacji – drogą e-mailową lub telefonicznie (sms-em).

   W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o telefon:

664 329 302

Z pielgrzymkowym pozdrowieniem BUEN CAMINO! Franciszek Mróz Bractwo św. Jakuba w Więcławicach Starych tel. 664 329 302

Plan pielgrzymki Drogą św. Jakuba do Santiago de Compostela
na terenie Republiki Czeskiej
Brno – Třebíč –Kostelní Vydří – Český Krumlov
2-10 lipca 2015 r.

jest do pobrania poniżej

pobierz plik .docx (70 kB)