home

Bractwo św. Jakuba w Więcławicach Starych istnieje 10 lat

W niedzielę, 10 grudnia 2017 r. w Sanktuarium Diecezjalnym św. Jakuba w Więcławicach Starych podczas Mszy św. odprawionej przez J.E. Księdza Biskupa Jana Zająca członkowie Bractwa św. Jakuba dziękowali Opatrzności Bożej i Patronowi - św. Jakubowi za 10 lat działalności. To dziesięciolecie było czasem pięknych wydarzeń na Drodze św. Jakuba i dobra dla drugiego człowieka w drodze. Otwieramy nową kartę na kolejne dziesięciolecie i prosimy Miłosiernego Boga za wstawiennictwem św. Jakuba i Matki Bożej z Pilar o łaski do dalszej pracy i świętość życia! Buen Camino!

strona główna
Aktualności

Relacje członków Bractwa z Camino Santiago

Bractwa w Polsce

Bractwa na świecie

Cele i zadania

Plany działalności Bractwa na 2018 r.

Statut

Hymn Bractwa

Lista członków

Deklaracja
do pobrania


Informacje, historia i zadania Bractwa

Bractwo św. Jakuba Apostoła przy Sanktuarium Diecezjalnym św. Jakuba w Więcławicach Starych istnieje od 10 lat

Na adres Prezesa Bractwa ks. kustosza Ryszarda Honkisza wpłynęły adresy od:Arcybiskupa Santiago de Compostela Juliána Bario Bario:

"Les deseo lo mejor en esta décimo aniversario de la fundación de la Cofradía del Apóstol Santiago. Que el Se?or les bendiga con el patrocinio del Apóstol. Con mi afectuoso saludo."
+ Julián

Życzę wszystkiego najlepszego w dziesiątą rocznicę założenia Bractwa Apostolskiego Santiago. Niech Pan błogosławi was patronatem Apostoła. Z moim serdecznym powitaniem.
+ Julian


Marszałka Województwa Małopolskiego - Jacka KrupyPoniżej przedstawiona jest fotorelacja z przebiegu mszy świętej odprawionej przez J.E. Księdza Biskupa Jana Zająca.


Po mszy świętej poświęcono w kościele św. Jakuba nowy obraz "Przemienienie Pańskie" umieszczony na suficie kościoła.

Po zakończeniu uroczystoci w kościele J.E. Ksiądz Biskup, księża, członkowie Bractwa św. Jakuba, oraz goście udali się na wspólny posiłek.

Relacja z tego spotkania znajduje się bezpośrednio poniżej na tej stronie.