home
strona główna

Translatio Santi Iacobi - święto "przeniesienia" ciała św. Jakuba z Ziemi Świętej do Iria Flavia w Galicji
Uroczystość w roku 2017.

św. Jakub

Fotorelacja translatio 30-12-2017

Poniżej przedstawiomy krótki opis tego wydarzenia przygotowane przez Franciszka Mroza.Drodzy Członkowie Bractwa św. Jakuba!

Serdecznie pozdrawiam wszystkich w Oktawie Świąt Bożego Narodzenia. Wraz z ks. kan. Ryszardem Honkiszem i Kapitułą Bractwa św. Jakuba serdecznie zapraszamy na najbliższe wydarzenia w Sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach Starych:

Zapraszamy na Mszę św. w intencji pielgrzymów oraz nabożeństwo ku czci św. Jakuba Apostoła, które zostaną odprawione w Sanktuarium Diecezjalnym św. Jakuba w Więcławicach Starych w Święto Przeniesienia Relikwii św. Jakuba Apostoła (Translatio Sancti Iacobi) tj. 30 grudnia 2017 r. (sobota) o godz. 17:00. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie opłatkowe.Z pielgrzymkowym pozdrowieniem BUEN CAMINO!
Franciszek Mróz
Bractwo św. Jakuba w Więcławicach Starych
tel. 664 329 302 Buen Camino! Franciszek MrózJak co roku, w święto Translatio Santi Iacobi (30 grudnia 2017 r.) członkowie Bractwa św. Jakuba, pielgrzymi i czciciele św. Jakuba modlili się w Sanktuarium Diecezjalnym św. Jakuba w Więcławicach Starych. Po Mszy św. odmówiliśmy Litanię do św. Jakuba i uczciliśmy Jego relikwie.

Po nabożeństwie już tradycyjnie odbył się pielgrzymkowy opłatek i kolędowanie. Dziękujemy Bożej Opatrzności za kończący się 2017 rok! Niech Nowy Rok będzie czasem radości i pokoju, niech nie zabraknie zdrowia i sił do codziennej pracy i zadań, a tym Wszystkim którzy wybierają cię na Camino de Santiago życzymy wielu łask od Pana, wstawiennictwa św. Jakuba i oczywiście Buen Camino!

Franciszek Mróz

Wczorajsza uroczystość została udokumentowana serią zdjęć. Są one przedstawione poniżej:


--->