home
strona główna

„VII Niedzielne Pielgrzymowanie Podkarpacką Drogą św. Jakuba Via Regia, »Z Maryją i św. Jakubem na drodze wiary i przemiany«”

17 marca (sobota) 2018 r. - I etap na trasie: Słocina – Rzeszów – Zabierzów (20 km).
18 marca (niedziela) 2018 r. - II etap trasie: Zabierzów – Góra Ropczycka – Ropczyce (26 km).

strona główna
1 etap Słocina - Bziany
Zdjęcia


2 etap Bziany - Góra Ropczycka
Zdjęcia


Suma zdjęć
Via Regia 17-18 marca 2018Drodzy Członkowie Bractwa św. Jakuba,

Drodzy Czciciele św. Jakuba i miłośnicy Drogi św. Jakuba!

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na pielgrzymkowy szlak – Podkarpacką Drogę św. Jakuba Via Regia. Zapraszamy do udziału w I i II etapie „VII Niedzielnego Pielgrzymowania Drogą św. Jakuba »Z Maryją i św. Jakubem na drodze wiary i przemiany«” w dniach 17-18 marca 2018 r. Trasa: Sanktuarium św. Rocha w Słocinie – Rzeszów – Ropczyce. Poniżej podaję wstępny program pielgrzymki i warunki uczestnictwa.

PROGRAM I i II ETAPU
„VII NIEDZIELNEGO PIELGRZYMOWANIA
PODKARPACKĄ DROGĄ ŚW. JAKUBA.
»Z MARYJĄ I ŚW. JAKUBEM NA DRODZE WIARY I PRZEMIANY«”

Słocina – Rzeszów – Góra Ropczycka – Ropczyce 17–18 marca 2018 r.
 • 17 marca (sobots) 2018 r.

 • 6:30 – odjazd autokaru sprzed Sanktuarium Diecezjalnego św. Jakuba w Więcławicach Starych.
 • 7:00 – odjazd autokaru z pętli autobusowej Kraków-Azory.
 • 7:30 – Odjazd autokaru z przystanku MPK przy Al. Jana Pawła II – przystanek za Placem Centralnym, przy dawnym kinie Światowid – obecnie Muzeum PRL.
 • 7:30-10:30 – Przejazd autokarem na trasie: Kraków – Słocina.
 • 10:30-11:00 – Modlitwa w sanktuarium św. Rocha w Słocinie.
 • 11:00-17:00 – I etap „VII Niedzielnego Pielgrzymowania Drogą św. Via Regia »Z Maryją i św. Jakubem na drodze wiary i przemiany«; Pielgrzymowanie na trasie: Słocina – Rzeszów – Zabierzów (20 km).
 • 17:00-17:30 – Przejazd autokarem na trasie: Zabierzów – Boguchwała
 • 17:30 – Zakwaterowanie w Hotelu Podkarpackim w Boguchwale (pokoje 2-3 osobowe).
 • 18:00 – Obiadokolacja.

 • 18 marca (niedziela) 2018 r.
 • 7:30 – Śniadanie.
 • 8:30–8:45 – Przejazd autokarem na trasie: Boguchwała – Zabierzów
 • 9:00 – Msza św. w kościele pw. Wszystkich Świętych w Zabierzowie (diec. rzeszowska).
 • 10:00-16:30 – II etap „VII Niedzielnego Pielgrzymowania Drogą św. Via Regia »Z Maryją i św. Jakubem na drodze wiary i przemiany«; Pielgrzymowanie na trasie: Zabierzów – Góra Ropczycka – Ropczyce (26 km).
 • 16:30 – Zakończenie pielgrzymki w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Ropczycach – modlitwa.
 • 16:30-17:30 – Obiad.
 • 17:30–20:00 – Przejazd na trasie: Ropczyce – Kraków.

  Cena udziału w pielgrzymce: 200 zł/osoba (uzależniona od liczby uczestników – głównie ze względu na jednostkowy koszt za transport) obejmuje: przejazd autokarem, nocleg, obiadokolację (sobota), śniadanie, obiad (niedziela) oraz ubezpieczenie KL i NNW. Każdy z pielgrzymów otrzyma nowy – specjalnie na tą okazję wydany „Paszport Pielgrzyma”. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych pielgrzymek, pragnę podkreślić, że pielgrzymka nie ma charakteru komercyjnego i organizowana jest przez Bractwo św. Jakuba non profit.

  Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: biuro@caminogalicja.pl lub kierować telefonicznie do:
  Franciszek Mróz nr tel. 664 329 302.

  Ze względów organizacyjnych zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy jedynie do 8 marca 2018 r. W przypadku pytań bardzo proszę o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

  Z pielgrzymkowym pozdrowieniem

  BUEN CAMINO!

  Franciszek Mróz

  Bractwo św. Jakuba w Więcławicach Starych

  tel. 664 329 302
  W przewidzianym terminie odbyły się dwa

  pierwsze etapy tegorocznego VII Niedzielnego

  Pielgrzymowania.

  Relacja z I i II etapu "VII Niedzielnego Pielgrzymowania Drogą św. Jakuba" w dniach 17 i 18 marca 2018.

  W sobotę zwiedziliśmy Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej i odmówiliśmy modlitwę przy ich grobie na miejscowym cmentarzu.

  Ze Słociny, od kościoła św. Rocha rozpoczęliśmy I etap "Niedzielnego Pielgrzymowania Drogą Św. Jakuba". Trasa prowadziła do centrum Rzeszowa, przez jego zadbaną starówkę. Zatrzymaliśmy się w kościele Świętego Krzyża - Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, gdzie ksiądz prałat Władysław Jagustyn przybliżył nam historię tego miejsca i osoby z nim związane, oraz udzielił błogosławieństwa na dalsze pielgrzymowanie.

  Po krótkiej wizycie w kościele O.O. Bernardynów opuściliśmy Rzeszów i dalej nasza trasa wiodła polnymi drogami. Kilkustopniowy mróz powodował, że nie grzęźliśmy w błocie. Po przebyciu ok. 15 km dotarliśmy do Bzianki, gdzie przy kościele Pw. Św. Maksymiliana Kolbe zakończyliśmy sobotni etap. Autobusem dojechaliśmy do hotelu w Boguchwale, a tutaj czekała już na nas kolacja z pysznymi pierogami.

  Drugi dzień pielgrzymki, będący II etapem "Niedzielnego Pielgrzymowania Drogą Św. Jakuba" rozpoczęliśmy od udziału w Eucharystii w kościele Pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Boguchwale. Warunki pogodowe wyraźnie się zmieniły - mróz silniejszy, sypie śnieg, zaczął wiać silny, przenikliwy, lodowaty wiatr. Wiedzieliśmy, że lekko nie będzie.

  Od miejsca zakończenia pielgrzymki poprzedniego dnia, trasa wiodła nas polnymi drogami pagórkowatego terenu Pogórza Rzeszowskiego. Dwukrotnie w ciągu dnia czekał na nas autobus, dając chwilę na schronienie się od zimna i wiatru i możliwość wypicia kilku łyków ciepłej herbaty. Po przejściu ok. 24 km dotarliśmy do kościoła Pw. Św. Jakuba Starszego Apostoła w Górze Ropczyckiej. Ksiądz proboszcz Dariusz Trojnar zapoznał nas z historią parafii istniejącej od XIV wieku.

  Tu zapadła decyzja o zakończeniu tego etapu pielgrzymki. W doskonałych humorach, zadowoleni z pokonania szczęśliwie drogi, która w pełni zasłużyła na miano ekstremalnej, wróciliśmy do Krakowa dziękując Opatrzności Bożej za opiekę, a Franciszkowi Mrozowi za trud organizacji. Było pięknie!

  TO NIE DROGA JEST TRUDNOŚCIĄ, TO TRUDNOŚCI SĄ DROGĄ.

  Anna Wasilewska


  Poniżej można znaleźć Album z wybranych zdjęć z przebiegu 1 oraz 2 etapu VII Niedzielnego Pielgrzymowania - Podkarpacką Drogą św Jakuba Via Regia - rok 2018 r.